A léto začíná!

Rok se s rokem sešel a nám i vám začíná druhý rok se Zahradou na tělo®.

Všichni se už určitě těšíme, co nám toto léto přinese. Mám–li bilancovat za nás, tak máme za sebou zajímavé zakázky, spoustu nových nápadů a realizací je před námi. Našli jsme nové klienty, nové kamarády, pracujeme na sobě, aby se nám dařila plnit vaše očekávání na víc než 120%. Všem vám moc a moc děkujeme za podporu, jste pro nás důležití, vážíme si vašich rad, nápadů, kritiky a otázek. Pár letních tipů pro zahradu najdete na konci tohoto článku.

Možná už někteří máte část letní dovolené za sebou, tak jako já.  Právě jsem se vrátila z Bulharska, kam mě pozvala moje velmi dobrá bulharská kamarádka.

Díky ní jsme se zajely podívat do hezké botanické zahrady v Balčiku s velkolepou sbírkou kaktusů – mě zaujala „tančící kaktusová dvojice“:

213

215

185

I městský park ve Varně je nádherný a velkolepý – táhne se 5 km podél moře a slouží k odpočinku všem generacím. Najdete v něm i delfinárium.

294         341

 

A co říkáte inspiraci pro kutily – houpačka na místním dětském hřišti mi přišla jako výborný nápad, jak vdechnout stromu další život, co myslíte?

366

Samozřejmě jsme se  vykoupaly  v Černém moři  a ochutnaly i místní speciality. Například kaviárovou pomazánku, chobotnice nebo mušle.

379

Prozradím vám kamarádčin recept na zmíněnou pomazánku – mixérem zpracujte 2 lžíce růžového kaviáru, 1 lžíce olivového oleje, trochu bílého pepře a šťávu z citronu dle chuti. Mňam J.

Užívejte léta, zalévejte kytičky a mějte se rádi!

Vaše Jana

Ps – nyní je čas ostříhat odkvetlé šalvěje, vezměte je o 2/3 a v průběhu roku dále tvarujte už jen trochu, totéž doporučuji s levandulemi – až odkvetou, hodně je sestřihněte, aby do podzimu ještě trochu obrostly. Na podzim je už nestříhejte, ať nevymrznou. Ze sušených listů šalvěje a sušených květů bezu si  dělám v zimě lahodný léčivý čaj, levanduli přidejte do těsta, až budete péct sušenky :-). Také můžete začít zmrazovat například černý rybíz. Mám jeden osvědčený fígl –  aby se mi neslepil, mrazím ho nejprve vysypaný, aby zmrzly jednotlivé kuličky. Až pak je sesypu dohromady.

Zahrada na tělo
Jana Šorfová je nositelkou následujícího vzkazu: Věřte si, přejte si i ta nejbláznivější přání. Je to motor, který vás k jejich naplnění dovede. Pro mě osobně jsou zahrady nositeli příjemných zážitků, setkávání s přáteli, odpočinku a kreativity.

Baví mě vdechovat zahradám život a jejich prostřednictvím nalézat jemnou harmonii mezi dnešním uspěchaným životem a místem pro dopočinek, radost a zábavu. Inspiruji a podněcuji ostatní k vybudování a udržování zahrady, která pohýčká tělo, nasytí s-mysl-y a polechtá duši. Můj příběh si přečtěte zde >>

Zpět>>
Komentáře