Je to Apríl? Nebo ne?….. Čeká na vás dárek!

V jedné písničce se zpívá: „Aprílové počasí je proti tobě stálé….“ a toho bychom měli všichni na svých zahradách využít – duben je jeden z nejdůležitějších měsíců na sázení a vysévání všeho možného, ale hlavně je bohatý na srážky. Chcete-li, aby se vám vše dobře ujalo, sázejte zejména malé sazeničky v podvečer a dřevnaté rostliny před deštěm.

Duben je ideální na sázení hlíznatých rostlin – mečíků, jiřinek, frézií, montbrécií. Stále můžete sázet i růže.

1001   203

Je to měsíc sázení keřových živých plotů a také měsíc zakládání trávníků. Věděli jste, že mech v trávníku je známkou nevyrovnaného hospodaření s vodou, živinami a vzduchem v zemi?  Má-li váš trávník prostor pro zlepšení, zamyslete se tedy nad jeho správným hnojením, provzdušňováním a zálivkou. Můžete ho také celý vyměnit, tak, jak to udělali naši sousedé – odstranili vrstvu trávy, navozili čerstvou zeminu, přihnojili ji a posypali semínky travin. Nezapomeňte pořádně udusat.

Chcete-li vyzkoušet krásné jednoroční traviny, vyzkoušejte zaječí ocásky (Lagurus ovatus) nebo ječmen hřivnatý (Hordeum jubatum).

1087

Možná se vám bude hodit tip na zastínění záhonů – bohatě vysejte na jejich okrajích vysoké slunečnice nebo kukuřici – kromě stínu je určitě dokážete využít i jinak :-). Takové nakládané kukuřičky nebo pražená semínka slunečnic – mňam! Také si můžete vypěstovat cuketu a z ní potom smažit cuketové lupínky, které jsem ochutnala vloni v Bulharsku – vynikající :

175

Nezapomeňte také na osazování nádob – fantazii se meze nekladou. Tyto fotografie jsou z Provance. Vyslyšely jsme ty z vás, kteří nemáte FB a také byste rádi občas zkusili Zahradní kvíz 🙂 Zde je otázka.

Poznáte, ve kterém květináči je rozmarýna? – napište nám na info@zahradanatelo.cz:

867827

A kdo jste dočetl až sem, čeká na vás dárek:

Dovolte, abych vás srdečně pozvala na vernisáž mé výstavy fotografií květin, jezer a hor, která proběhne v pondělí 24.4.2017 v 17 hodin ve FotoŠkoda ve Vodičkově ulici v Praze. Napište mi, prosím, na info@zahradanatelo.cz, zda dorazíte – do předmětu emailu napište Vernisáž – ano. Hádejte – je to Apríl nebo ne :-)?

https://www.fotoskoda.cz/minigalerie/

Zahrada na tělo
Jana Šorfová je nositelkou následujícího vzkazu: Věřte si, přejte si i ta nejbláznivější přání. Je to motor, který vás k jejich naplnění dovede. Pro mě osobně jsou zahrady nositeli příjemných zážitků, setkávání s přáteli, odpočinku a kreativity.

Baví mě vdechovat zahradám život a jejich prostřednictvím nalézat jemnou harmonii mezi dnešním uspěchaným životem a místem pro dopočinek, radost a zábavu. Inspiruji a podněcuji ostatní k vybudování a udržování zahrady, která pohýčká tělo, nasytí s-mysl-y a polechtá duši. Můj příběh si přečtěte zde >>

Zpět>>
Komentáře