NÁŠ PŘÍBĚH

Baví nás vdechovat zahradám život a jejich prostřednictvím nalézat jemnou harmonii mezi dnešním uspěchaným životem a místem pro odpočinek, radost a zábavu. Inspirujeme a podněcujeme ostatní k vybudování a udržování zahrady, která pohýčká tělo, nasytí s-mysl-y a polechtá duši.

Jsme dvě kamarádky, Jana Šorfová a Yvona Tošnerová. Vdechujeme život vašim zahradám. Baví nás nalézat řešení pro vaše sny, tužby a potřeby tak, abyste se ve vaší zahradě cítili příjemně a harmonicky a zahrada vám seděla na tělo jako šaty ušité na míru.

Poskytujeme inspiraci, návody, podporu a poradenství těm, kteří si chtějí zahradu vybudovat sami, stejně tak vás dokážeme provést celým procesem, od pojmenování vaší ideální zahrady na tělo, přes její navržení až k dozoru nad realizací. A vaším úkolem je zahradu využít k odpočinku a zábavě.

Náš přístup je jedinečný v tom, že nejsme vázány dodavateli, nebo smlouvami, nebo skladovými zásobami. Středem našeho zájmu je vždy klient, tedy vy a vaše jedinečnost a vaše potřeby.

Cílem je vždy vytvoření individuální zahrady, která přesně sedne na tělo vaší individualitě. Využíváme k tomu také náš jedinečný Zahradní dotazník, který vznikl za léta zkušeností při navrhování zahrad a pomáhá při identifikaci vašich jedinečných potřeb a přání. Přicházíme i s podporou a radou, pokud budete váhat nebo si nebudete jistí.

Ukážeme vám, že i z balkonu nebo terasy se dá vytvořit oáza klidu, krásy a harmonie, kam se budete po práci rádi vracet.

Realizujeme tímto projektem svůj vlastní sen o životě v rovnováze mezi prací a odpočinkem, strohostí a krásou. V našem tandemu zároveň inspirujeme ostatní, že není třeba se spoléhat jen na svoje schopnosti, nebo to rovnou vzdát, když mi něco nejde. Klíčem je najít dobrého parťáka.

Naše cesta až sem byla dlouhá, klikatá a s mnoha objížďkami a zákruty. A také s velkou dávkou štěstí a náhody.

Jana miluje snít a vdechovat život zahradám již od malička. Jako malá holka seděla s tužkou a čtverečkovaným papírem a do nejmenšího detailu rozkreslovala svoje zahrady snů. Vždycky věděla, že zahrady jsou její láska a vášeň. Pak vyrostla a zvítězil pragmatismus a Jana pracuje v úplně jiném oboru.

Svou lásku však neopustila nadobro. Pravidelně cestuje za různými zahradami světa a je členkou britské Královské zahradnické společnosti (Royal Horticultural Society).

O zahradách, květinách a bylinkách dokáže poutavě vyprávět, a tak bylo jen otázkou času, kdy začala navrhovat zahrady pro své kolegy a přátele. Jen tak pro radost. Její práce jim přináší potěšení a pohodu. Kromě toho je i zapálenou fotografkou a tak si můžete užít její zahrady a postřehy na fotkách na webu i v knihách.

Yvona se v mládí setkala se zahradou jen při povinných brigádách. Ani její pěstitelské pokusy nebyly nikdy moc úspěšné. Vrcholem jejího pěstitelského úsilí jsou čtyři truhlíky s muškáty za oknem.

Co jí chybí v zahradách, to dohání svým tahem na branku a obrovským zápalem a energií. Jejím motorem je schopnost hledat a najít jednoduché řešení i tam, kde ho ostatní nevidí nebo už to vzdali. Je investorkou do nových projektů a projektů s dlouhodobou vizí. Když ji nějaký nápad přesvědčí, vytvoří prostor a podmínky, aby se uskutečnil. 

Několik posledních let je obdivovatelkou a propagátorkou info podnikání, a to pro jeho jednoduchost a účinnost. Znalost a využití digitálních technologií bude v blízké budoucnosti nezbytnou součástí našich životů. A tak nechce zaostávat za svými dětmi.

Baví ji přenášet projekty a podnikání do "on-line" fungování. Využívá při tom i zkušeností ze svého mnohaletého manažerského života a mentoringu.

A tak se stalo, že se Jana s Yvonou ve svých vizích potkaly a vše do sebe krásně zapadlo. Začaly jsme spolupracovat, vytvořily web, napsaly první články na blog a e-knihu zdarma a pracujeme na dalších nápadech, se kterými vás budeme postupně seznamovat.

Moc nás náš zahradní projekt těší a přejeme si, aby potěšil i vás. Organizace, podpora a administrace Zahrady na tělo je v pevných rukách Yvony, know-how o všem, co se týká zahrad a rostlin, a kreativní přínos je v laskavé péči Jany.

Máme za sebou již řádku realizací. Inspiraci z některých najdete v našich knihách, stejně jako reference spokojených klientů.