Srdcovka

112

„Ach, ach, ta láááska nebeskááááá…“ zpívá Waldemar Matuška  v jedné krásné písničce „a proč lásky políbení člověk nikdy nedocení….ach, ta láska nebeská…“ – velká pravda, co myslíte? Láska je křehká květinka, kterou je potřeba hýčkat, zalévat a někdy také přesadit do lepšího substrátu 🙂 A to nejen v květnu, kdy je lásky čas…

Jestlipak někdo z vás vyzkoušel na podzim zasadit růžičku z řízků? Měli byste vidět přibližně, to samé, co já, ale zatím nikam nic nepřesazujte, nechte ji na svém místě, za rok se budete těšit z květů 🙂

376

V naší e-knize Zahrada na tělo se můžete v kapitole o ČICHU dočíst také o růžích, které jsme s Yvonou osobně pro vás očichaly v Průhonické zahradě. Chcete-li pěkný tip na podobný výlet, koukněte na mapku, kterou jsem vám ofotila minulý víkend na Floře Olomouc a vybírejte. Krásných zahrad není v Čechách málo, a tak si určitě můžete najít i nějakou poblíž vašeho domova.

310

Ještě pár slov k růžím. Také patříte k lidem, kteří vůně na zahradě z mnoha důvodů nechtějí? Pro vás mám seznam růží, které jsme s Yvonou osobně v Průhonicích vyzkoušely, a opravdu jsme nic necítily. Květy vás určitě nezklamou – La Perla, Rose Delimaux, Chippendale, Intuiton Red, Wedding Bells. Více se o nich dočtete v naší knize. Naopak například růže Nostalgie voní luxusně, sama ji mám.

234  225

K jaru a lásce vám posílám svou oblíbenou jarní srdcovku (ano, tak se opravdu jmenuje) – je to jarní kytička, za pár týdnů už ji v zahradě nenajdete, o to víc vám ji doporučuji, uvidíte, že vás potěší – existuje i v bílé barvě.

374

O následující fotečky se s vámi také ráda podělím – posílám obrovské srdce z letošní lyžovačky ve Flachau, dvě designová srdce z břečťanu na stěně v Salzburgu a zelené srdíčko z ostrova Vancouver. To je stále ještě týden k vidění na probíhající prodejní výstavě mých fotografií ve Foto Škoda! Více o výstavě se dozvíte zde >>

639  785  1021

 

Také máme velkou radost, že sledujete naše kvízy na facebooku. Na vernisáži jsem dostala spoustu krásných kytek, u jedné kamarádka, která náš facebook sleduje, neopomněla na oplátku dát kvíz mě 🙂 Díky všem, kteří jste přišli, bylo to skvělé!

401   406

Ať každý najdete své srdce vám přeje Jana a Yvona (takhle jsme se vyfotili minulý týden na Flora Olomouc u rozkvetlé magnolie :-))

331

Zahrada na tělo
Jana Šorfová je nositelkou následujícího vzkazu: Věřte si, přejte si i ta nejbláznivější přání. Je to motor, který vás k jejich naplnění dovede. Pro mě osobně jsou zahrady nositeli příjemných zážitků, setkávání s přáteli, odpočinku a kreativity.

Baví mě vdechovat zahradám život a jejich prostřednictvím nalézat jemnou harmonii mezi dnešním uspěchaným životem a místem pro dopočinek, radost a zábavu. Inspiruji a podněcuji ostatní k vybudování a udržování zahrady, která pohýčká tělo, nasytí s-mysl-y a polechtá duši. Můj příběh si přečtěte zde >>

Zpět>>
Komentáře