Velikonoční mláďátka a veselé velikonoce!

Věřím, že sázení a vysévání je v plném proudu, a všichni už se těšíte na vaše první letošní zahradní úspěchy. I my se s vámi o některé naše úspěchy dále v článku podělíme.

Někteří z nás využijí prodloužený velikonoční víkend k založení zeleninové zahrádky na letošní rok. Víte, že některé rostliny není vhodné sázet po sobě v jednotlivých letech? Zároveň není vhodné dávat tyto jednoroční rostliny stále na stejné místo, většinou se doporučuje střídání stejného místa přibližně po třech letech. Záleží zejména na kvalitě půdy v místě, kde zahrádku máte, atp.

Tyto konkrétní tipy a řadu dalších se můžete dozvědět, když si přečtete naši knihu Zahr132ada na tělo! Například do kapitoly o chuti jsem pro vás vybrala, jaké rostliny se nevyplatí sázet po sobě. Pamatujte, že není vhodné v jednotlivých letech po sobě sázet/vysévat následující plodiny:

Kukuřice – cibule, pórek – cibule, ředkvička – kukuřice, lilek – rajče, okurka – rajče, paprika – rajče, fenykl – celer, čekanka  – listový salát, fazol – hrách, petržel – mrkev, celer – mrkev.

Tolik citace z naší knihy, najdete tam spoustu dalších tipů, super čtení třeba na Velikonoce :-).

A teď k jarním zahradním mláďátkům a našim prvním zahradním úspěchům. Víte, jak jsem vám v březnu psala, že jsem dala do vody větvičku rybízu a má spoustu kořínků? Tak ona už i kvete! Podívejte na foto! Zasadím ji a v létě vám dám vědět, jestli bylo na koláče :-).

118

Další miminko jsem našla na zahradě – je od mojí 15ti leté magnolie. Za pár měsíců vám ukážu, jak vyrostlo, doufám, že za pár let bude jako maminka :-).

879       028

Taky jsem se před „pár“ lety před Velikonocemi narodila – z mého narozeninového dortu vám všem posílám čtyřlístek pro štěstí 🙂

112

Na závěr přidávám i dva tipy, které by vás mohly bavit:

První je tip na výlet – zajeďte se příští víkend podívat na Floru Olomouc, určitě se nebudete nudit a získáte spoustu inspirace, já jedu také.

1766

Druhý tip se týká tzv. Fabergého vajec – víte, kdo to byl a jakou velikonoční tradici ve své rodině zavedl?

Veselé Velikonoce a hojnou pomlázku vám přeje

Vaše Jana

119        823

Zahrada na tělo
Jana Šorfová je nositelkou následujícího vzkazu: Věřte si, přejte si i ta nejbláznivější přání. Je to motor, který vás k jejich naplnění dovede. Pro mě osobně jsou zahrady nositeli příjemných zážitků, setkávání s přáteli, odpočinku a kreativity.

Baví mě vdechovat zahradám život a jejich prostřednictvím nalézat jemnou harmonii mezi dnešním uspěchaným životem a místem pro dopočinek, radost a zábavu. Inspiruji a podněcuji ostatní k vybudování a udržování zahrady, která pohýčká tělo, nasytí s-mysl-y a polechtá duši. Můj příběh si přečtěte zde >>

Zpět>>
Komentáře