Kjoto

Milí příznivci zahradní tvorby,

Vítám vás u dalšího pokračování příspěvků o zahradní architektuře Japonska, tentokrát to budou obrázky z Kjota.

Kjoto je velmi pozoruhodné město, které skrývá obrovské množství historických budov a zahrad. Uprostřed města je Kjoto Imperial Park ukrývající majestátní císařský palác a jeho zahrady. V zahradách, které nejsou nijak rozlehlé, převládá množství vodních prvků a množství různých stromů. Opět je ve velkém zastoupena borovice, nechybí magnolie, javory a další.

Na severozápadě je zlatý oslnivý pavilon Kinkaku, který je součástí Rokuon-ji Temple. Odmyslíte-li si davy návštěvníků, je to nejkrásnější místo z ostrova Honšů, které jsem navštívila. Oáza. V dávných dobách jistě nezapomenutelné místo ticha, klidu a rozjímání. Říká se, že zahrady a stavba zlatého paláce reprezentují „Pure land of Buddha“ na světě.

Jihovýchodu města dominuje většina Kjotských starodávných budov. Nejvíce navštěvovanou je slavná zdánlivě nekonečná řada rumělkově červených bran táhnoucí se po svahu hustě zalesněné hory – Fushimi Inari Shrine. Vede ke svatyni, kde se setkáte se stovkami kamenných lišek. Liška je považována za posla božstva rýže Inari. Klíč, který lišky drží v tlamě , je od rýžové sýpky.

Kromě zahrad s úžasným množstvím zeleně jsem také obdivovala proslulé kamenné zahrady. Posuďte sami:

Na závěr přidávám fotografii, kterou jsem pořídila na začátku svého japonského výletu – u hory Fuji – když jsme šli ráno na výlet, tak pán začínal stříhat a pozdě odpoledne tam stále byl :-). Chcete-li si japonskou zahradu založit, nezapomínejte na náš šestý smysl, o kterém se blíž můžete dočíst v našem e-booku.

597

Vaše Jana

 

1467

Zahrada na tělo
Jana Šorfová je nositelkou následujícího vzkazu: Věřte si, přejte si i ta nejbláznivější přání. Je to motor, který vás k jejich naplnění dovede. Pro mě osobně jsou zahrady nositeli příjemných zážitků, setkávání s přáteli, odpočinku a kreativity.

Baví mě vdechovat zahradám život a jejich prostřednictvím nalézat jemnou harmonii mezi dnešním uspěchaným životem a místem pro dopočinek, radost a zábavu. Inspiruji a podněcuji ostatní k vybudování a udržování zahrady, která pohýčká tělo, nasytí s-mysl-y a polechtá duši. Můj příběh si přečtěte zde >>

Zpět>>
Komentáře