Mávnutí motýlích křídel hlásí příchod jara

 

Přátelé, kamarádi, milovníci zahrad,

včera jsem letos poprvé viděla dva krásné motýly – běláska a babočku. To mě dost překvapilo, myslela jsem si, že mají ještě čas 🙂 Dokonce i na webu píší, že například babočka admirál je migrující druh a přilétá k nám ze středomoří v květnu – věděli jste to :-)?

Věřím, že i na vašich zahradách už nyní můžete spoustu motýlů zahlédnout, a co teprve na zahradách ve Francii,  v Anglii nebo v Japonsku? Budete-li mít chuť a čas se o těchto zahradách dozvědět víc, zvu vás na své přednášky, které jsem pro vás v tomto pololetí připravila:

16. dubna – Tvorba zahrad metodou 6ti smyslůfrancouzské zahrady

18. dubna – Tvorba zahrad metodou 6ti smyslůjaponské zahrady

19. června – Tvorba zahrad metodou 6ti smyslůanglické zahrady

V první polovině asi dvouhodinové přednášky vás seznámím, jak si vytvořit vlastní zahradu naší metodou 6ti smyslů a pak si ukážeme krásné zahrady z dané země nebo i z jiné (například vám povím, která byla první anglická zahrada u nás) a povíme si zákonitosti, s jakou je místní architekti tvořili. Několik jsem jich sama navštívila, a tak se s vámi ráda podělím o zážitky z cest.

Nechte se inspirovat ochutnávkou fotek z našich cest.

Kdo budete chtít, přineste si i fotografie vaší zahrady, ráda vám na konci poradím nebo si spolu domluvíme termín, pokud to bude na delší čas.

Přednášky se budou konat vždy od 18ti hodin v co-workingovém centru ve Sněmovní 7 v místnosti Club house. Vstupné je 300 Kč, v případě zájmu ho zašlete předem na účet 2301090184/2010. Do variabilního symbolu dejte datum, na které se hlásíte.

Už se na vás s Yvonou moc těšíme!

Jaru a zahradám zdar,

Vaše Jana

 

Ps – našla jsem vám pěkné stránky, kde si můžete prohlédnout spoustu motýlůviz odkaz zde

 

PPS – koho láká něco na zahrádce už udělat – a věřím, že je vás hodně – tak nyní je rozhodně čas na odstranění mechů z trávníků, dosetí trávy a přihnojení. Mech máte v trávě, protože není buď provzdušněná nebo dobře hnojená nebo zalévaná – jiné kouzlo v tom není! Jinak můžete sázet choulostivé stromy (třešně, broskve aj.) – nezapomeňte roubovací očko nechat koukat nad zemí. Se sázením brambor nebo mečíků ještě čekáme :-).

 

Zahrada na tělo
Jana Šorfová je nositelkou následujícího vzkazu: Věřte si, přejte si i ta nejbláznivější přání. Je to motor, který vás k jejich naplnění dovede. Pro mě osobně jsou zahrady nositeli příjemných zážitků, setkávání s přáteli, odpočinku a kreativity.

Baví mě vdechovat zahradám život a jejich prostřednictvím nalézat jemnou harmonii mezi dnešním uspěchaným životem a místem pro dopočinek, radost a zábavu. Inspiruji a podněcuji ostatní k vybudování a udržování zahrady, která pohýčká tělo, nasytí s-mysl-y a polechtá duši. Můj příběh si přečtěte zde >>

Zpět>>
Komentáře