Miluju, miluješ, milujeme …. LEVANDULI

Přátelé,

myslím, že nebudu daleko od pravdy, že minimálně polovina z vás miluje levanduli 🙂 Rády bychom mezi vámi udělaly menší průzkum. Pokud jste fanoušci levandule, dejte levanduli a článku Like na FB stránce: MamSvouZahradunaTelo

Asi každý už ví, že se dá koupit v mnoha barvách – od bílé až po temně fialovou:

833

Jako pokračování našeho seriálu o zahradní architektuře jsem pro vás vybrala následující dvě fotografie:

774

Takto můžete ohraničit menší prostor a nebo vytvořit zajímavý předěl. Podívejte se, že není potřeba mnoha barev – tady se střídá jen růžová (například levandule, vysoké ostrožky, rudbekie, hortenzie, rozrazil), fialová (například levandule a tmavě fialové listy dlužichy), bílá (například kopretiny a bíle panašované listy břečťanu)a zelená (najdete kapradí :-)?). Sem tam je použita žlutá (řebříček). Bílé truhlíky celý dojem umocňují –ladí také s fasádou domu. Chcete-li si udělat například terasu hodně útulnou, můžete tohoto stejnobarevného efektu využít.

787

Na druhé fotografii architekti použili trochu jinou směs: kromě zahradních trvalek (ostrožky, pnoucí plamének, bohyšky, kakost) a letniček (kosmos, zvonky), jsou zde i rajčata, zelí, okurka, jahody – kdo je najdete :-)? Lavička přímo láká k odpočinku pod malou višní.

Ráda bych vás také upozornila, že nyní skončila jedna ze světoznámých výstav v Londýně: The Chelsea Flower Show. Inspirujte se těmi, kteří získali medaile : https://www.rhs.org.uk/shows/rhs-chelsea-flower-show/awards.

Pozvánka na Zahradní work-shop v Animika Hubu v Karlíně

A než se s vámi pro dnešek rozloučíme, zveme vás na další Zahradní work-shop, kde vám odkryjeme řadu tajemství a triků, jak si vybudovat oázu klidu, krásy, vůně a barev i z malé předzahrádky, nebo jak zkrotit velké pozemky. Dozvíte se, co je vhodné v zahradě pro děti nebo v zahradě pro alergiky. Můžete si donést fotografie vlastní zahrady a přímo na místě se s námi poradit.

Pokud toužíte po zahradě, kde se cítíte ve své kůži, přijďte dne 20.6.2018 od 18:00 do Animika Hubu v Karlíně.

Zahradní work-shop Animika 2018-2

Čekání na náš work-shop si můžete zpestřit víkendovou akcí, která se koná již tento víkend! Můžete na ní načerpat inspiraci, nebo se jen tak kochat krásou zahrad a strávit příjemně celý víkend.

VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD

Věřím, že i dnes jsem vás inspirovala a už se na vás těším příště nebo na živo na našem work-shopu:-)

Vaše Jana

Zahrada na tělo
Jana Šorfová je nositelkou následujícího vzkazu: Věřte si, přejte si i ta nejbláznivější přání. Je to motor, který vás k jejich naplnění dovede. Pro mě osobně jsou zahrady nositeli příjemných zážitků, setkávání s přáteli, odpočinku a kreativity.

Baví mě vdechovat zahradám život a jejich prostřednictvím nalézat jemnou harmonii mezi dnešním uspěchaným životem a místem pro dopočinek, radost a zábavu. Inspiruji a podněcuji ostatní k vybudování a udržování zahrady, která pohýčká tělo, nasytí s-mysl-y a polechtá duši. Můj příběh si přečtěte zde >>

Zpět>>
Komentáře